Loading...

 

با آرایـــــــــکالا

همیشه خوشرنگ،

همیشه خــــوشبو

برس های برقی و روش استفاده بخش نخست

برس های برقی و روش استفاده بخش نخست

برس های برقی به تازگی وارد بازار شده اند و بیشتر ما با آنها نا آشنا هستیم. در این مقاله سعی شده است تا مزایا و معایب آنها را در مقایسه با دیگر محصولات مشابه بررسی کنیم.

 

زمانی که از خواب برمی خیزید، هنگامی که با عجله می خواهید به دیدار دوستان خود بروید و وقتی که اندک زمانی برای آرایش موهای پیچیده خود دارید، بهترین و سریع ترین وسیله شانه های برقی هستند. شانه های برقی وسیله ای برای صاف کردن سریع انواع مو بدون نیاز به سشوار هستند. همانگونه که می دانید استفاده زیاد از سشوار به سلامت موهای شما زیان رسانده و همچنین روندی وقت گیر دارد. با کمک این وسیله می توانید بدون نگرانی به تنهایی موهای خشک خود را صاف کنید. این وسیله که به نام "صاف کننده سریع مو (Fast Hair Straightener)"، "برس صاف کننده سریع مو (Fast Hair Straightener Brush)"، "برس صاف کننده سرامیکی (Ceramic Straightener Brush)" و یا "برس جادویی مو صاف کن (Magic Fast Hair Straightener Brush)" در جهان شناخته می شود محصول سال 2015 بوده و به تازگی عرضه شده و جایگاه خود را در بین همگان می یابد. در حقیقت تکنولوژی آن نخستین بار توسط "دافنی (DAFNI)" ارایه شده و حق ثبت اختراع نیز به نام این شرکت تازه تاسیس است (تاریخچه دافنی را از اینجا مطالعه فرمایید).

 

ایمن:برخلاف اتو مو که ممکن است بر اثر سهل انگاری منجر به سوزاندن مو شوند، برای موها بی خطر بوده و به واسطه طراحی ویژه ای که دارند از آسیب رسیدن به مو به ویژه ریشه مو نیز جلوگیری می کنند. همانطور که می دانید استفاده زیاد از سشوار برای سلامت مو زیان آور است و همچنین روندی وقت گیر دارد. با کمک این وسیله می توانید بدون نگرانی موهای خشک خود را صاف کنید. در ساخت و طراحی این شانه ها از صفحه ایی سرامیکی با ترکیبات ویژه بهره برده شده است تا حرارت تولید شده توسط اشعه مادون قرمز را در قالب طراحی دندانه ای شکل خود به موها انتقال دهد و به کمک دندانه های محافظی که از دل این صفحه بیرون زده اند از تماس گرمای تولید شده با پوست و ریشه مو جلوگیری می شود. این دندانه های محافظ همچنین در اطراف برس نیز قرار داده شده اند تا از دست کاربر هنگام شانه زدن مخافظت کنند.

ساده:به کار بردن این شانه چون برس کشیدن موها بسیار آسان است و نیاز به تخصص خاصی ندارد. هر کسی می تواند به سادگی و بدون نیاز به کمک دیگران از آن استفاده کند. با کمک این وسیله صاف کردن موهای پشت سر نیز بسیار ساده تر شده و شما را از کمک دیگران بی نیاز می کند.

به هنگام: به طور کلی و بر اساس محاسبات انجام گرفته بر روی افرادی با بلندی و نوع موهای مختلف، حدود یک دهم زمان لازم برای صاف کردن مو توسط سشوار نیاز است تا موها به وسیله این شانه جادویی صاف شوند.

 

روش استفاده:

به کار بردن این شانه چون برس کشیدن موها بسیار آسان است و نیاز به تخصص خاصی ندارد. کافی است برس را از سمت بالا (ریشه مو) به پایین (نوک مو) از رو و زیر موها بکشید. در هنگام این عمل پایین موها را با دست دیگر بگیرید تا دسته مو کشیده شده و از لابلای دندانه های شانه عبور کند. توجه داشته باشید که هیچ بخشی از مو خارج از محیط دندانه ها نباشد. اگر چنین شد از حجم دسته مو کم کنید تا به راحتی لای دندانه ها قرار بگیرد. این عمل را از یک طرف شروع کرده و آنقدر پیش بروید تا به سمت دیگر برسید. پیش از استفاده حتما از تمیز بودن موهای خود و پاک بودن آنها از هرگونه چربی اطمینان حاصل فرمایید.

 

توجهات لازم:

دندانه های برس ها و شانه های برقی که در بازار موجود هستند از 3 طرح کلی پیروی می کنند. طرح اول طراحی ویژه دافنی است که در برخی از برندهای دیگر که هزینه های قانونی استفاده از "حق ثبت" را پرداخته اند نیز به کار رفته است. در این نوع دندانه ها نوک صفحات سرامیکی که برای محافظت از سوختگی و جلوگیری از تماس صفحه 3 بعدی داغ شونده به ریشه مو قرار داده شده است، مواد ویژه ای است که خاصیت آنتی استاتیک داشته و هم از پف کردن مو و هم به واسطه طراحی خود از کشیده و کنده شدن مو جلوگیری می کنند. طراحی دوم که ناچار به ایجاد تغییراتی در طرح ویژه "دافنی" شده اند، دارای حایل های پلاستیکی گردی هستند که به واسطه جنس اشان باعث کشیده و کنده شدن موها می شوند. هنگام استفاده از این دست برس ها توصیه می شود که پیش از استفاده با استفاده از یک برس معمولی موهای خود را برس بکشید تا گره های آن باز شده و از کشیده وکنده شدن مو جلوگیری شود. همچنین پس از مدتی خود این حایل های پلاستیکی از داخل صفخه 3 بعدی درآمده و یا کنده می شوند، دسته سوم که به تازگی وارد شده اند طراحی ویژه برس و شانه های "اکسس" است که به طور کلی از ایده ای تازه و نو برخوردار است و ویژگی های مشابه برس های "دافنی" را چون آنتی استاتیک بودن و یونیزه کردن را نیز داراست. توجه به این نکته می تواند در انتخاب برس مناسب و طول عمر آن بسیار مهم باشد.

 

نکاتی که باید رعایت شود:

به جهت حفظ ایمنی و سلامت، این دستگاه نیز چون هر دستگاه الکتریکی دیگری می بایست به دور از رطوبت بالا و نشت آب قرار بگیرد.

پس از هر بار استفاده و یا در فواصل بلند مدت دوشاخه دستگاه از اتصال برق جدا شود.

 در صورت وجود نوسانات شدید برق از روشن کردن دستگاه های برقی پرهیز کنید.

از ایجاد ضربات شدید به دستگاه خودداری کنید.

از قرار دادن دستگاه در معرض تابش مستقیم آفتاب و گرمای شدید خودداری کنید.

 

محصولات مرتبط:

 

        

 


 

نظرات

  برس ها و شانه های برقی 1

  دسته بندی های ویژه

  انتخاب عطر بر اساس جنسیت

  زنانه

  مردانه

  زنانه-مردانه


  انتخاب عطر بر اساس گروه بویایی

  معطر (Aromatic)

  چیپره (Chypre)

  مرکبات (Citrus)

  گُلدار (Floral)

  چرمی (Leather)

  شرقی (Oriental)

  چوبی (Woody)


  انتخاب عطر بر اساس قیمت

  عطر های ارزان

  سبد خرید شما

  سبد خالی است

  شانه برقی اکسس

  آمار

  • تعداد کالا: 453
  • بازدید امروز: 2685
  • بازدید دیروز: 3189
  • بازدید کل: 5688525