Loading...

 

با آرایـــــــــکالا

همیشه خوشرنگ،

همیشه خــــوشبو

برس های برقی، برتری ها و کاستی ها

برس های برقی، برتری ها و کاستی ها

بنا به تقاضاهای مکرر عزیزان در خصوص بیان تفاوت برس های برقی، این مقاله به جهت بررسی و مقایسه بین برندهای گوناگون شانه ها و برس های برقی نوشته شده است.

 

در این مقاله 5 برس برقی مختلف از 4 برند "دافنی (DAFNI)"، "ایتالین دیزاین (Italian Design)"، "یو.کی.لیس (UKLISS)" و "اکسس (axecco)" از زوایای گوناگون بررسی و به دقت مقایسه شده اند. امیدواریم که کمکی باشد برای شما عزیزان تا بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید. توجه بفرمایید که این مقاله تجربی بوده و به هیچ وجه نشانگر تمامی زوایا نیست و بر اساس تجربه و نظر شخصی نوشته شده است و پایه علمی و مطالعاتی ندارد. همچنین با ارسال تجربیات و نظرات خودتان می توانید ما را در بهبود این مقاله و مقالاتی از این دست یاری فرمایید.

 

بسته بندی:نخستین چیزی که در نگاه نخست نظرها را جلب می کند بسته بندی کالاست. در این خصوص بدون شک "دافنی (DAFNI)" حرف اول را می زند. بسته بندی های این برند معتبر هرچند بزرگ تر و جاگیرتر از دیگر برندهاست، اما بسیار شیک و مناسب است. همین است که آن را برای هدیه دادن از بقیه برندها مجزا می کند. در بسته یک طرفه است و از روبرو به سمت بالا باز می شود و قفل آهنربایی دارد، جنس آن از مقوای ضخیم است و در داخل آن برس روی بستری از پلاستیک خشک با روکش مخملی قرار دارد و سیم آن در زیر این پوشش قرار گرفته است. مرتبه بعدی به "یو.کی.لیس (UKLISS)" تعلق دارد با جعبه ای کشویی که هر چند از تجملات دافنی بی بهره است اما همچنان بزرگ و شیک است. بسته بندی خارجی هر 2 مدل "اکسس (axecco)" مشابه است و از تم معمول این برند که شامل پس زمینه سبز چاپ شده روی مقواست پیروی می کنند. هر 2 پوششی کشویی دارند که با بیرون کشیدن آن جعبه سفیدی نمایان می شود که محتوی برس است. برس مدل 1214 درهایی از کناره ها دارد که با باز کردن یکی از آنها دسترسی به برس و متعلقات آن میسر می شود. در شانه های برقی مدل 1010 پس از باز کردن پوشش کشویی در جعبه از روبرو به سمت بالا باز می شود و شانه همانند "دافنی" در بستری از پلاستیک خشک قرار دارد و سیم آن در زیر این قالب پلاستیکی است. بسته بندی برس های "ایتالین دیزاین" نیز شامل یک جعبه ساده است از مقوای ضخیم با چاپ مطالب مربوط که از 2 کناره آن باز شده و محتویات داخل جعبه قابل دسترسی می شود.

برند

DAFNI

Italian

Design

axecco

1214

axecco

1010

UKLISS
امتیاز106788

امتیاز بسته بندی از 10 امتیاز

 

کیفیت ظاهری:کیفیت ظاهری و مواد به کار رفته در تمام برندها بسیار خوب است و برتری خاصی نسبت به یکدیگر ندارند. در این بین شاید بتوان گفت ظاهر "دافنی" و انحناهای آن ظاهری کلاسیک و طراحی شانه "اکسس" مدل 1010 ظاهری مدرن تر دارد. مابقس دستگاه ها تشابهات بیشتری دارند. تمام مدل ها به جز "دافنی" از سیم گردان با چرخش 360 درجه استفاده کرده اند که آسانی کار بدون گره خوردن سیم را هنگام کار کردن به همراه دارد. در برس "یو.کی.لیس" و "اکسس" مدل 1214 حلقه آویز به سیم برس اضافه شده است که سهولت کار با آن را به ویژه در آرایشگاه ها که نیاز به آویختن دستگاه پس از استفاده در آن بیشتر است به وجود آورده است.

برندDAFNI

Italian

Design

axecco

1214

axecco

1010

UKLISS
امتیاز98999
امتیاز کیفیت ظاهری، امکانات و مواد از 10 امتیاز

 

ویژگی های فنی:به جز برس های "دافنی" که دمای ثابت 185 درجه سانتیگراد تولید می کنند، تغییر دما در دیگر دستگاه ها امکان پذیر است. هر چند که عموما کاربران دماهای بالاتر را به دلیل بالا رفتن سرعت کار و نتیجه بهتر ترجیح می دهند، اما توجه به این نکته که دمای کمتر برای موهای حساس و نازک ایمن تر است نیز ضروری است. به همین دلیل برای کسانی که موهایی حساس دارند به ویژه افرادی که موهایشان در اثر دکلره کردن های مسمتر ضعیف شده است کارکردن با دستگاه هایی را توصیه می کنیم که قابل تنظیم روی حرارت پایین تر هستند تا آسیبی به موها وارد نشود. هر چند که حرارت کمتر به معنی نتیجه کمتر و صرف زمانی بیشتر است.

به دلیل این که "دافنی" دمای قابل تنظیمی ندارد، از نشانگرهای ال.سی.دی نیز استفاده نکرده و سادگی را به پیچیدگی برتری داده است. این دستگاه نشانگرهای نوری و صوتی دارد که وضعیت عملکرد دستگاه را با تغییر رنگ، تغییر وضعیت روشنایی و بوق اعلام می کنند. دیگر برندها به جز شانه "اکسس" مدل 1010 از نشانگر ال.سی.دی برای نشان دادن دما استفاده می کنند. این نشانگر در برس "اکسس" مدل 1214 به حد کمال رسیده و وضعیت خواب و گرم بودن دستگاه پس از خاموشی را نیز نشان می دهد، همچنین در این دستگاه از چراغ ال.ای.دی برای نمایش اتصال دستگاه به برق نیز استفاده شده است که زیبایی خاصی به آن بخشیده. در شانه های "اکسس" مدل 1010 از 6 عدد چراغ برای نشان دادن فعال بودن هر یک از درجات گرمایی 6 گانه دستگاه استفاده شده است که چهره زیبایی به دستگاه می دهد.

بدیهی است که هر دستگاه 1 دکمه برای خاموش کردن دارد و در مدل هایی با قابلیت انتخاب میزان گرما، دکمه هایی برای کاهش و افزایش دما تعبیه شده است. در برس های "یو.کی.لیس" ترکیب این دکمه ها می تواند امکان نمایش دما به سانتیگراد و فارنهایت و همچنین قفل و باز کردن قفل صفحه کلید را نیز انجام دهد. که از این نظر نسبت به بقیه برتری دارد چرا که با تماس اتفاقی دست به دکمه ها در زمان قفل کردن صفحه کلید، تنظیمات تغییر نمی کنند و از نظر آپشن این برند از بقیه سرتر و کامل تر است.

برندDAFNI

Italian

Design

axecco

1214

axecco

1010

UKLISS
امتیاز581089

امتیاز ویژگی های فنی از 10 امتیاز

 

طراحی:طراحی دندانه های برس ها در کارآ بودن و آسانی کار با آنها مهم ترین بخش طراحی دستگاه هاست. در این مورد "دافنی" پیشتاز است. دندانه های صفحه گرم شونده مانند برس های معمولی طراحی شده اند و ارتفاع مناسبی دارند که به معنی جا دادن حجم بیشتری از موست. طراحی دندانه های محافظ گرمایی میانی این برس به شکلی است که برس کشیدن را دشوار نمی کند. دندانه های محافظ گرمایی میانی در این برند از ستون های پلاستیکی با جنس مرغوب هستند که با فشار کمی پایین می روند تا انعطاف پذیری بیشتری به برس بدهند. دندانه های محافظ گرمایی جانبی آن که دورتادور صفحه گرمایی به شکل ستون های ایستاده کشیده شده اند مانند برس های معمولی بوده و از برخورد دست با این صفحه گرمایی جلوگیری می کنند. این طراحی در برس های "یو.کی.لیس" عینا کپی شده است هر چند حالت فنری دافنی را ندارند. رتبه بعدی به "اکسس" می رسد. این برند که 2 مدل دستگاه ارایه داده است از طراحی انقلابی و منحصر بردی استفاده کرده است هرچند که ظاهر طراحی هر 2 مدل ابتدا کمی عجیب و غیر معمول به نظر می رسد اما ریزه کاری هایی دارد که کار با آن را نه تنها دشوار نمی کند بلکه به آن سادگی می بخشد، ارتفاع مناسب دندانه های گرم شونده از این ویژگی هاست که حجم موی بیشتری را در خود فرو می برد. بدنه محافظ گرمایی میانی و جانبی در هر 2 مدل هر چند که یکسان نیستند اما از طراحی یکپارچه ای برخوردارند که در عین حفظ سادگی برس کشیدن، ایمنی بیشتری را نسبت به دیگر طرح ها تامین کرده است به طوری که لمس صفحه گرمایی این دستگاه ها برای افراد بالغ تقریبا غیر ممکن است. همچنین "اکسس" به واسطه بهره بردن از این شکل طراحی توانسته است صفحات گرمایی بزرگ تری را در زیر این پوشش محافظ جا دهد و صفحه گرمایی بزرگ تر یعنی انتقال گرمای بیشتر به مو. در رتبه آخر "ایتالین دیزاین" است که هرچند صفحه گرمایی (با ارتفاع کمتر) و محافظ گرمایی جانبی را از "دافنی" به ارث برده است اما به واسطه استفاده ناشیانه از رابرهای پلاستیکی به عنوان محافظ گرمایی میانی کار برس کشیدن را دشوار کرده است. این رابرهای پلاستیکی برعکس آنچه در دیگر مدل هاست جاذب مواد هستند و به واسطه سایش بالا حرکت مو را در بین دندانه ها سخت تر می کنند که ممکن است باعث کشیده شدن بیش از حد مو و کنده شدن مو و یا خود رابر شود.

برندDAFNI

Italian

Design

axecco

1214

axecco

1010

UKLISS
امتیاز106999
امتیاز طراحی از 10 امتیاز

 

گرمای تولید شده علمی و عملی:حداکثر گرمای تولید شده، برای حفظ ایمنی و جلوگیری از آسیب به مو و ریشه آن حایز اهمیت است، بر اساس تحقیقات، دمای ایمن حدود 190درجه سانتیگراد است. این دما در هر یک از این دستگاه ها بر اساس دفترچه راهنما و اظهارات تولید کننده متفاوت است. طبق اظهارات تولید کننده، برس های "دافنی" گرمای ثابت 185 درجه سانتیگراد، برس های "اکسس" مدل 1214 گرمایی در بازه 150 تا 190 درجه سانتیگراد، شانه های "اکسس" مدل 1010 بازه گرمایی از 130 تا 200 درجه سانتیگراد، برس های "ایتالین دیزاین" از 80 تا 230 درجه سانتیگراد و برس های "یو.کی.لیس" بازه گرمایی از 80 تا 200 درجه سانتیگراد دارند. اما گرمای تولید شده در حالت عملی با آنچه دستگاه ها متناسب با آن ساخته شده اند، متفاوت است. گرمای اندازه گیری شده در حالت عملی با ترمومتر مادون قرمز دیجیتالی برای هر دستگاه طبق جدول زیر است:

 

گذشت زمان

(دقیقه)

DAFNI

Italian

Design

axecco

1214

axecco

1010

UKLISS
1 170150165 170165
3180 160170175170
5 190 170 175 180175
7195180185180185
دمای اندازه گیری شده در دستگاه های مختلف در تابع زمانی به واحد سانتیگراد

 

همانطور که می بینید "دافنی" گرمایش بیشتر و "ایتالین دیزاین" و "اکسس" مدل 1010 گرمایشی کمتر از آنچه سازنده ادعا می کند تولید می کنند.

برندDAFNI

Italian

Design

axecco

1214

axecco

1010

UKLISS
امتیاز87878
امتیاز کنترل گرمایش به نسبت ادعای سازنده و عملی از 10 امتیاز

 

عملکرد:روش استفاده از تمام دستگاه ها یکسان است. عملکرد تمام دستگاه ها به طور کلی یکسان است و تفاوت های اندکی در زمان و کیفیت کار دارند. برند "اکسس" و "دافنی" با تولید یون  های منفی پف کمتری به موها می دهند و لطافت بیشتری. زمان کار در شرایط مشابه برای "دافنی" کمتر و برای دیگر دستگاه ها تقریبا یکسان است.

برندDAFNI

Italian

Design

axecco

1214

axecco

1010

UKLISS
امتیاز108998

امتیاز عملکرد از 10 امتیاز

 

جمع بندی:با توجه به مطالب گفته شده و امتیازات آمده می توان بر اساس جدول زیر که نتیجه مجموع امتیازات هر بخش است به قرار زیر است:

برندDAFNI

Italian

Design

axecco

1214

axecco

1010

UKLISS
امتیاز کل5243525050
مجموع امتیازات کسب شده در هر بخش از 60 امتیاز

 

از آنجایی که تیم فنی "آرایکالا" نگارنده این مطلب است، هرگونه رونوشت برداری جزیی و کلی از این مقاله تنها و تنها با ذکر منبع بلامانع است.

 

 


 

نظرات

  برس های برقی، بخش 3

  دسته بندی های ویژه

  انتخاب عطر بر اساس جنسیت

  زنانه

  مردانه

  زنانه-مردانه


  انتخاب عطر بر اساس گروه بویایی

  معطر (Aromatic)

  چیپره (Chypre)

  مرکبات (Citrus)

  گُلدار (Floral)

  چرمی (Leather)

  شرقی (Oriental)

  چوبی (Woody)


  انتخاب عطر بر اساس قیمت

  عطر های ارزان

  سبد خرید شما

  سبد خالی است

  شانه برقی اکسس

  آمار

  • تعداد کالا: 453
  • بازدید امروز: 1265
  • بازدید دیروز: 2235
  • بازدید کل: 5683916