Loading...

 

با آرایـــــــــکالا

همیشه خوشرنگ،

همیشه خــــوشبو

آموزش پیچاندن و فردار کردن مو

آموزش پیچاندن و فردار کردن مو

پیرایش موها و انتخاب یک سبک و روش جدید شاید گاهی به دغدغه های زنان تبدیل شود. از اینرو روش هایی برای آموزش آرایش و پیرایش مو برای شما در نظر گرفته شده است که امیدواریم مفید و کارآمد باشد.

 

آنچه باید پیش از آغاز کار داشته باشید

 • اسپری محافظت کننده مو در برابر گرما
 • اسپری نگهدارنده مو سبک و سالم
 • 3 عدد گیره مو
 • 1 شانه با گوشه ها تیز
 • اتو مو با سری های قابل تعویض
 • اسپری محافظ مو در برابر آفتاب تابستان

 

گام نخست. موها را با گرما حفاظت کنید:

پیش از پرداختن به فر کردن مو من ترجیح می دهم تا با افشاندن اسپری ضد حرارت، موهایم را در برابر گرما حفاظت کنم. محافظت از گرما با افشاندن اسپری، کاری است که من همیشه برای جلوگیری از آسیب های گرمایی و به وسیله مرطوب کردن و تغذیه مناسب مو انجام می دهم. چون من هر روز آرایش موهایم را به همین روش انجام می دهم، پس هر ماده مدل دهنده ای که برای موهایم استفاده می کنم می تواند نطقه کوچکی روی موها را تحت تاثیر قرار دهد و به همین ترتیب باعث نابودی و ضعف آنها در دراز مدت شود. از اینرو همیشه کرم و روغن های محافظ مو را توصیه می کنم.

 

گام دوم. موها را با گیره دسته دسته کنید:

بعد از اتمام کارهای مربوط به حفاظت از گرما، نوبت فر کردن مو است. اول من از گوشه های تیز شانه استفاده می کنم تا موهایم را به 3 بخش تقسیم کنم. از آنجایی که موهای بلند و پرپشتی دارم با یک گیره هر بخش را می بندم و از پایین شروع می کنم.

 

گام سوم. موها را با سروته نگه داشتن "اتو مو" فر کنید:

اتو مویی که من استفاده می کنم هیچ گیره ای ندارد که به من اجازه می دهد تا کنترل بیشتری روی آن داشته باشم و فرزتر عمل کنم. همچنین از سری 1 اینچی استفاده می کنم که به نظرم بهترین اندازه برای فر دادن است. برای شروع، بخش کوچکی از موها را انتخاب کنید و آن را در طول"نوک اتو" بکشید و سپس به دور "اتو" بپیچید و "اتو مو" را سروته نگه دارید. زمانی که موهای خود را فر می کنید باید مطمین شوید که فرها روی صورت شما نمی افتند و هر فر را 5 تا 10 ثانیه نگه دارید. از آنجایی که موهای من پرپشت و سنگین هستند، اول بخش های کوچک تر را انتخاب می کنم تا چرا که به مرور زمان که به سمت بالا می روم، فرهای پایینی شل می شوند. پس از بخش های پایینی شروع می کنم تا به گیره مو بعدی برسم.

 

گام چهارم. فر موها را با افشاندن اسپری روی هر بخش نگه دارید:

استفاده از اسپری نگه دارنده مو پس از اتمام کار روی هر بخش به ماندگاری بیشتر اثر فر روی هر بخش کمک می کند.

من از یک اسپری خوب استفاده می کنم که به سلامت موها لطمه وارد نکند. هنگامی که می خواهید به موها جلوه ای طبیعی بدهید این دست اسپری ها  بسیار کارآمد هستند. اسپریی که من استفاده می کنم از کراتین برای مرطوب کردن پوست موها، سویا برای خیس کردن و روغن آرگان که برای مو مفید و مغذی است، تشکیل شده است. بعد از اسپری کردن بخش پایینی مو، به فر کردن بقیه مو می پردازیم. ترفندی که به کار می برم این است که باید فر کردن مو را با دور نگه داشتن اتو مو از صورت و با سروته گرفتن آن هنگام پیچیاندن انجام داد. این کار را برای تمام بخش های مو انجام دهید. وقتی که من فر کردن همه مو را انجام دادم یکبار دیگر همه را یکجا اسپری می کنم. اما اگر دوست داشته باشید می توانید پیش از آن قدم پنجم را برای شل کردن فرها دنبال کنید یا کار را تمام کنید.

 

گام پنجم (اختیاری). فرها را شل کنید:

من خودم دوست دارم که با استفاده از شانه کمی فرها را بازتر کنم. شما هم می توانید با حرکت آرام انگشتان در میان مو آنها را کمی از هم بازتر کنید. دلیل اینکه من چنین کاری می کنم، طبیعی تر جلوه دادن فر موهاست.

 

گام ششم. موی خود را در برابر تابش آفتاب حفاظت کنید:

آخرین کار ولی نه تنها کار باقیمانده افشاندن کمی اسپری تابستانی روی مو هاست. در هوای گرم و سوزان تابستان باید از مو حفاظت کرد. این اسپری خیلی سبک بوده  و فقط درخشندگی و برق کمی به موها اضافه می کند.

 

 


 

نظرات

  ارسال نظر

  دسته بندی های ویژه

  انتخاب عطر بر اساس جنسیت

  زنانه

  مردانه

  زنانه-مردانه


  انتخاب عطر بر اساس گروه بویایی

  معطر (Aromatic)

  چیپره (Chypre)

  مرکبات (Citrus)

  گُلدار (Floral)

  چرمی (Leather)

  شرقی (Oriental)

  چوبی (Woody)


  انتخاب عطر بر اساس قیمت

  عطر های ارزان

  سبد خرید شما

  سبد خالی است

  شانه برقی اکسس

  آمار

  • تعداد کالا: 453
  • بازدید امروز: 2702
  • بازدید دیروز: 3189
  • بازدید کل: 5688542