Loading...

 

با آرایـــــــــکالا

همیشه خوشرنگ،

همیشه خــــوشبو

Creed (کرید)

بازدید: 440

کشور صاحب برند: (فرانسه) France
فعالیت اصلی شرکت: (عطرسازی) Fragrances
سایت برند: link
این برند متعلق به یک طراح است.
 
دفتر مرکزی "کرید (Creed)" در پاریس است و تنها شرکت عطر لوکس و خاندانی است که به طور خصوصی اداره می شود. این برند در سال 1760 تاسیس شد و از پدر به پسر رسید و از آن پس تا 251 سال به خانه های سلطنتی و بزرگان خدمت رساند. این برند اکنون توسط "الیور کرید (Olivier CREED)" اداره می شود که ششمین نسل خانواده، رئیس و خالق محبوب ترین رایحه های آن است. پسرش به نام اروین (Erwin) هفتمین نسل و رئیس آینده شروع به همکاری با هنرمندان کرید کرده است. این برند در سال 1760 در لندن و توسط "جیمز هنری کرید (James Henry CREED)" تاسیس شد. اولین کمیسیون سلطنتی شرکت در سال 1781 از طرف پادشاه جورج سوم تشکیل شد و کرید عطر "چرم سلطنتی انگلیسی (Royal English Leather)" را برای او ساخت. کرید در سال 1854 به درخواست (شاهزاده یوجین - Empress Eugenie) فرانسوی دوباره به پاریس منتقل شد و برای او نیز عطر "یاسمین شاهزاده یوجین (Jasmin Imperatrice Eugenie)" را ساخت که تا به امروزه نیز عرضه می شود. کرید به شوهر وی (ناپلیون سوم - Napoleon III) نیز خدمت کرد.
در میان مشتریان کرید در آن زمان می توان از "فراتنس ژوزف (Franz-Josef)" از اتریش-مجارستان، همسر شیک پوش او، (شاهزاده الیزابت سی سی -  Empress Elisabeth Sisi) و (سزار نیکلاس دوم - Czar Nicolas II) از روسیه نام برد. در سال 1885 ملکه ویکتوریا کرید را به عنوان "عرضه کننده رسمی" بارگاه سلطنتی انگلیس انتخاب کرد. کرید برای ملکه عطر "فلیور د بولگاری (Fleurs de Bulgarie)" را ساخت. این رایحه جالب توجه که سرشار از عطر رز بود امروزه نیز در دسترس است. در سال 1885 ملکه اسپانیا (ماریا کریستینا - Maria Cristina) با دستور سلطنتی خود کرید را به عنوان فروشنده عطرهای سلطنتی معرفی کرد و در قرن بیستم، نه تنها پادشاهان از جمله دوک ها و دوشزها نیز این برند را انتخاب می کردند و سیاستمداران سرشناس هم مشتری این برند شدند.
آقای "وینستون چرچیل (Winston Churchill)" از عطر "تاباروم کرید (CREED’s Tabarome)" و در آمریکا، عضو جوان کنگره و رئیس جمهور آینده "جان اف. کندی (John F. Kennedy)" از عطر "وتیور کرید (CREED’s Vetiver)" استفاده می کردند. در سال 1956، این برند عطر روز عروسی "گریس کلی (Grace Kelly)" را به دستور نامزد او "پرنس رینر موناکویی (Prince Rainier of Monaco)" تولید کرد که "فلیوریسمو (Fleurissimo)" نام داشت و سپس همکاری طولانی مدت هالیوود با کرید آغاز شد. در اواخر قرن 20 و اوایل قرن 21، عطرساز برتر این برند یعنی الیور کرید برخی از محبوب ترین گنجینه های آن را از جمله "اسپرینگ فلاور (Spring Flower)"، "سیلور مانتین واتر (Silver Mountain Water)"، "میلسیم ایمپریال (Millesime Imperial)"، آیریش تویید (Irish Tweed)"، "هیمالیا (Himalaya)" و "اوریجینال وتیور (Original Vetiver)" که تولید کرد که دو مورد آخر با همکاری اروین کرید جوان صورت گرفت. آقای کرید در سال 2005 عطر "عشق سپید پوش (Love In White)" را ساخت که دو خانم اول از آن استفاده کردند و به همین سبب گاهی به آن "عطر کاخ سفید" نیز گفته می شد. "لارا بوش (Laura Bush)" در سال 2005 اولین بطری این عطر را دریافت کرد و با ارسال یادداشتی به پاریس از کرید تشکر کرد. "میشل اوباما (Michelle Obama)" هم آن را استفاده کرد که گزارش آن در مجله واشنگتن آمد. در سال 2006 "کیت میدلتون (Kate Middleton)" اولین بطری "سیلان سلطنتی کرید (CREED Royal Ceylan)" را دریافت کرد و در سال 2006 عطر "اوریجینال سنتل (Original Santal)" برای زنان و مردان با رایحه ای سلطنتی از چوب صندل هندی تولید شد. در سال 2007، "ویرجین آیلند واتر کرید (CREED Virgin Island Water)" تولید شد که 4 ستاره از 5 ستاره مقاله انتقادی نیویورک تایمز را از آن خود کرد. سال 2008 عطر "عشق سیاه پوش (Love In Black)" را به همراه داشت که توسط "ژاکلین اوناسیس (Jacqueline Onassis)" القا شد. سال 2009 عطر "آکوا فیورنتینا (Acqua Fiorentina)" تولید شد که یادآور شهر "رونسانس (Renaissance)" بود. در سال 2009 ،نیز عطر "سابلایم وانیل (Sublime Vanille)" تولید شد که ابتدا در یک مجموعه انحصاری جدید سلطنتی بود. کرید در سال 2010 با افتتاح تنها فروشگاه ایالات متحده در خیابان مدیسون محله منهتن و با تولید "اونتوس (AVENTUS)" که نیویورک تایمز آن را به عنوان "هیپنوتیزم کننده" توصیف می کند دویست و پنجتاهمین سال تاسیس خود را جشن گرفت. در سال 2011، کرید عطری با نام "عود سلطنتی (Royal-Oud)" را برای زنان و مردان تولید کرد که از درختان "آگاروود (Agarwood)"  ساخته شده و گران تر از پالادیوم بود. کرید در خط انحصاری سلطنتی خود محصولات بیشتری را عرضه خواهد کرد.
 
 

دسته بندی های ویژه

انتخاب عطر بر اساس جنسیت

زنانه

مردانه

زنانه-مردانه


انتخاب عطر بر اساس گروه بویایی

معطر (Aromatic)

چیپره (Chypre)

مرکبات (Citrus)

گُلدار (Floral)

چرمی (Leather)

شرقی (Oriental)

چوبی (Woody)


انتخاب عطر بر اساس قیمت

عطر های ارزان

سبد خرید شما

سبد خالی است

شانه برقی اکسس

آمار

  • تعداد کالا: 453
  • بازدید امروز: 84
  • بازدید دیروز: 3198
  • بازدید کل: 5772212