Loading...

 

با آرایـــــــــکالا

همیشه خوشرنگ،

همیشه خــــوشبو

معطر

بازدید: 719

معطر (Aromatics)

معطر (Aromatic):روایح معطر بیشتر از ترکیبات مریم گُلی، رُز ماری، زیره، اسطخودوس و دیگر گیاهانی از این دست که دارای روایح شدید چمنی تند هستند به دست می آید. این دسته از مواد گاهی نیز با مرکبات یا موادی با نت های تند و ادویه دار ترکیب می شوند. این دسته از عطر بیشتر عطرهایی مردانه هستند.

معطر دریایی (Aromatic Aquatic): ترکیب این دسته از روایح با روایح تازه دریایی است و بیشتر عطرهای مردانه در این دسته هستند.
 (Aromatic Fougere): نام این دسته از روایح از واژه فرانسوی "فوگره (fougere)" یا "فرن (fern)" به دست آمده است. در نت میانی این ترکیبات کومارین (Coumarin) جای دارد و نام این دسته از عطری با نام "فوگره رویال (Fougere Royal)" که برای خانه عطر سازی برند "هوبیگانت (Houbigant)" توسط عطرسازی به نام "پال پارکت (Paul Parquet)" در سال 1882 تولید شد، برگرفته شده است. این عطرساز با استخراج و ساخت ترکیبی از کومارین و به کار بردن آن در عطرسازی برای نخستین بار چنین رایحه ای را به دنیا عرضه کرد. کومارین در طبیعت در ساختار گیاهانی چون دانه های تونکا وجود دارد و دارای بوی تازه چمنی است. در ترکیب فوگره موادی چون اسطخودوس، گل شمعدانی، خزه و چوب وجود دارند. این ترکیب پیشتر تنها به مردان اختصاص داشت.
معطر میوه ای (Aromatic Fruity): این ترکیب بیشتر عطرهای مردانه و دوجنسیتی (زنانه-مردانه) را در بر می گیرد که از ترکیبات معطر و میوه های تازه ساخته می شود.
معطر سبز (Aromatic Green): این ترکیب از چمن و علف تازه و برگ در کنار ترکیبات معطری چون اسطخودوس، رُزماری و چوب برگرفته می شود.
معطر ادویه ای (Aromatic Spicy): این دسته پیشتر تنها شامل عطرهای مردانه می شد و ترکیبی از ادویه جات و مواد معطر است که در نهایت ترکیبی با احساس تازگی، طراوت و خنکی را به دست می دهد.
 
"برای دیدن عطرهای هر زیرمجموع روی نام آن کلیک کنید"
 
 

نظرات